Çiçeklidede Özel İdare Ortaokulu Tübitak Bilim Fuarı Açıldı

27 Mayıs 2015

Biga Çiçeklidede Özel İdare Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı; Biga İlçe Kaymakamı Fatih Genel, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sarı, İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Murat Ceylan, İl Milli Eğitim Projeler Koordinatörü Bora Kaşlı, İlçe Milli Eğitim Şube müdürü Ebru Boladan, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla açıldı.

Bilim Fuarında 30 adet Fen Bilimleri, 13 adet Sosyal Bilgiler, 3 Adet Türkçe, 10 Adet Matematik, 6 Adet Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve 5 Adet İngilizce olmak üzere toplamda 67 adet proje yer aldı. Fuarda, Görsel Sanatlar öğretmeni Pelin Kaya’nın danışmanlığında öğrencilerin yapmış oldukları resimler de sergilendi.

Okul Müdürü İlyas Şen yapmış olduğu açılış konuşmasında; “Bilimin çok önemli olduğu dünyamızda bilimle uğraşmak, üretmek ve aynı zamanda hedeflenen sonuçlara ulaşmak da bir o kadar önemlidir. Bilim fuarları, öğrencilerin vizyonunu genişleten, ileriye farklı bir gözle bakmalarını sağlayan, onların bakış açılarını zenginleştiren, geliştiren bir çalışmadır. Böyle bir etkinliğin hazırlanmasındaki en büyük amacımız öğrencilerimizin ufkunu açmak, kendilerine güvenmelerini kazandırmak, onları araştırma ve geliştirmeye yönlendirmektir. Öğrencilerimizin hepsinin gözlerini ışıl ışıl görüyorum. Çocuklarımızı gerçekten bir şeyler yapmanın ve kayda değer çalışmalar gerçekleştirmenin sevinci içerisinde olduğunu gördüm. Öğrencilerimize teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

26 Mayıs 2015 Salı günü açılışı gerçekleştirilen ve 28 Mayıs 2015 Perşembe günü sona erecek olan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda sergilenen projeler ve resimler katılımcıların beğenisini topladı.

[canakkale.meb.gov.tr/]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir