Çiftçiler TKDK Hibeli Traktörlerine Kavuştu

27 Ocak 2014

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çanakkale İl Koordinatörlüğü 11. Çağrı Döneminde hibe desteği verdiği 1. Grup yatırım sahiplerine törenle traktörlerini teslim etti.

24 Ocak 2014 tarihinde Çanakkale İl Koordinatörlüğü’nde gerçekleştirilen törende Çanakkale Vali Yardımcısı Cezmi Batuk, Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, Bayramiç Kaymakamı Kemal Kızılkaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Akkuş, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İlhan Ulus hazır bulundu.

Törenin açılış konuşmasını yapan Çanakkale İl Koordinatörü Ümit Ortan, 2013 yılında Çanakkale’ye 188 proje başvurusu yapıldığını ve yatırımı tamamlanan 31 proje için yaklaşık 2 milyon 356 bin lira hibe ödemesi gerçekleştirdiklerini belirtti. 11. Çağrıda kabul edilen projelerin incelemelerinin sürdüğünü ifade eden Ortan, 12. Çağrı’yı hatırlatarak çeşitli sektörlerden proje beklediğini sözlerine ekledi.

TKDK’nın önemli bir kurum olduğunu vurgulayan Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, “Çanakkale’nin IPARD fonundan aldığı payı arttırmalıyız” dedi. Kıyı uzunluğu bakımından Türkiye’nin ikinci ili olan Çanakkale’nin Kırsal Turizm yatırımları için hibe desteğinden daha çok yararlanması gerektiğini sözlerine ekledi.

11. Çağrı Dönemi Birinci Gruptaki yatırımcılara IPARD Programı kapsamında yüzde 50 hibe ile 27 traktör, pulluk, diskaro, dip patlatan, rotovator, kültivatör, ekim makinesi, tırmık makinesi, römork desteği sağlandı. Hibe destekli traktörlerin hak sahiplerine anahtarlarının teslim edilmesinin ardından pilav ikramıyla tören sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir