Çılgın Aşık, 15 Yıl Önce Ayrıldığı Sevgilisini Bulmak İçin Çin’e Gidiyor

10 Şubat 2009

Çanakkale’nin Biga ilçesinde yaşayan 58 yaşındaki Raşit Çetin, 15 yıl önce gittiği Çin’de tanışıp aşık olduğu Çenliva’yı internet aracılığıyla bulamayınca ülkesine gitmeye karar verdi.

1994 yılında çalıştığı gemiyle gittiği Çin’in Xiamen şehrinde tanıştığı Çenliva’ya aşık olduğunu belirten Raşit Çetin, “Kendisini çok sevmiştim. Çenliva ile Çin’de bir süre birlikte yaşadık. Türkiye’ye dönmem gerektiği için birbirlerimize adreslerimizi verip ayıldık. Bir süre sonra Çenliva’dan bana mektup geldi. Kendisi yazdığı mektupta, benimle evlenmek istediğini bildirdi. Ben de uçağa atlayıp aynı yıl ikinci kez Çin’e gittim. Burada kiraladığımız evde 62 gün Çenliva ile birlikte yaşayıp evlilik hazırlıkları yaptık. Ancak ailem Müslüman olmayan bir kadınla evlenmeme karşı çıktığı için büyük bir üzüntüyle ülkeme dönmek zorunda kaldım. Havaalanına kadar beni geçirdi ve birbirimize adreslerimizi verdik. Ancak aradan 15 yıl geçmesine rağmen Çenliva’yı hiç unutamadım. Onunla çektirdiğimiz fotoğraflarla kendimi teselli ettim” dedi.

BİLETİNİ VE VİZESİNİ ALDI

Çinli aşkını 15 yıl sonra bulabilmek için ona yazdığı bazı şiirleri YouTube’a gönderdiğini belirten Raşit Çetin, “Belki hala evlenmemiştir. Eğer evlenmediyse onunla yeniden hayatımı birleştirmek istiyorum. Bana daha önce verdiği adresine yazdığım mektuba cevap gelmedi. Bende bunun üzerine Çin’e gidip kendisini aramaya karar verdim. Bilet ile vizemi aldım. Bu hafta içinde Çin’e gidip aşkımı arayacağım. 20 gün boyunca Çin’de kalıp sevgilimi bulmaya çalışacağım. Eğer kendi imkanlarımla bulamazsam emniyet kuvvetlerinden yardım isteyeceğim. 4 Mart’ta Türkiye’ye geri döneceğim” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir