Cinayet Zanlısı Hastanede Yakalandı

03 Ocak 2011

Çanakkale’de tartıştığı arkadaşını bıçaklayarak öldürdükten sonra kaçarken bacağını kıran zanlı, tedavi için geldiği Ezine Devlet Hastanesi’nde yakayı ele verdi.

İHA muhabirinin edindiği biliye göre, Ayvacık ilçesine bağlı Yeniçam Köyü’nde ikamet eden S.Ç. (55) ile Azem Baktaş (47) isimli iki arkadaş, Kıztaşı mevkiindeki bir kahvehanede sohbet etmeye başladı. Bu arada bilinmeyen bir sebepten dolayı iki arkadaş arasında tartışma çıktı. Münakaşa kavgaya dönüşürken, Azem Baktaş, sağ göğsünün altından aldığı tek bıçak darbesiyle olay yerinde hayatını kaybetti.

Olay yerinden kaçan cinayet zanlısı S.Ç., büyük oğlu F.Ç.’nin (29) kullandığı 10 N 1730 plakalı araçla kırık bacağını alçıya aldırmak için 35 kilometre uzaklıktaki Ezine Devlet Hastanesi’ne geldi. Hastanede yüksekten düştüğünü ifade eden S.Ç.’nin yalan beyanı işe yaramadı. Emniyet ekipleri kısa sürede hastaneye gelerek cinayet zanlısı S.Ç. ve büyük oğlu F.Ç.’yi gözaltına aldı.

Öte yandan Ayvacık Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla S.Ç.’nin diğer iki oğlu F.Ç. (27) ve R.Ç. (20) de jandarma tarafından gözaltına alındı.

Kavgaya şahit olan köylüler, maktul Azem Baktaş ile S.Ç.’nin alkollü olduğunu belirterek, “Kimse ne olduğunu anlamadan Baktaş’ın yerde kanlar içinde yattığını gördük. S.Ç. elinde bıçakla olay yerinden uzaklaştı. Azem Baktaş için yapılacak bir şey yoktu” dedi.

Cinayetle ilgili tahkikat çok yönlü olarak devam ediyor.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir