‘Çininin Dansı’ – Sergi

‘Çininin Dansı’ – Sergi
25 Nisan 2009

Meral Ulucan ve Melahat Topçakıl’ın düzenlediği “Çininin Dansı” isimli sergi Güzel Sanatlar Galerisi’nde 27 Nisan – 06 Mayıs 2009 tarihleri arasında gezilebilir.

Meral Ulucan ile Melahat Topçakıl?ın eserlerinden oluşan “Çininin Dansı” sergisi Güzel Sanatlar Galerisi?nde açıldı.

Serginin açılışında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, çini çalışmasının ince bir iş gerektirdiğini belirterek, ?Çini sanatıyla uğraşan arkadaşlarımızı görmek bizleri mutlu ediyor. Ancak çalışmaların burada yapıldıktan sonra fırınlanması için Kütahya?ya gönderilmesi üzücü. Buna kısa zamanda üniversitemizle birlikte çözüm getirirsek, çini sanatını daha çok sevdirip yaygınlaştıracağımıza eminim? dedi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan?nın ardından eserlerin sahipleri Meral Ulucan ile Melahat Topçakıl ise İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü başta olmak üzere katkıda bulunan herkese teşekkür etti. 2002 yılından buyana yapılan çalışmalarda Gökçeada dahil olmak üzere beşinci sergiyi düzenlediklerini ifade eden Meral Ulucan, bu yıl yapılan çalışmaların yanı sıra istek üzerine diğer yıllardan da parçalar eklenerek toplam 250 eserin sergilendiğini belirtti. Sergi 6 Mayıs Çarşamba gününe kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir