Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Çocuk bedenime dokunma, koru!”

“Çocuk bedenime dokunma, koru!”

Avukatlar Haftası Etkinlikleri kapsamında Sosyal Hizmet Merkezi Psikologu Hacer Hepgül tarafından “Çocuk Bedenime Dokunma, Koru!” isimli seminer düzenlendi.
Baro İdari Binasında düzenlenen seminere Yönetim Kurulu Üyeleri, avukatlar ve stajyer avukatların ilgisi yoğundu. Psikolog Hacer Hepgül verdiği seminerde, çocuk istismarının istismarın yanlış yönleri hakkında katılımcıları bilgilendirilirken, çocuklarını cinsel istismardan korumak için istismar hakkında eğitici animasyonlar izletti. Seminerde, ailelerin çocuklarını istismardan korumak için çocukların güvenliklerini sağlamalarına ve mahremiyet eğitiminin verilmesine dikkat çekilerek okullardaki rehberlik servislerinin de etkin olarak çocuklara cinsel eğitim vermesi gerektiği vurgulandı. Program soru cevap bölümüyle devam etti. Program sonunda Baro Genel Sekreteri Av. Şennur Tarak ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Hacer Hepgül’e plaket takdim edildi.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir