Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çocuk Futbolunda TFF ? Üniversite İşbirliği

Çocuk Futbolunda TFF ? Üniversite İşbirliği

Türkiye Futbol Federasyonu, Çocuk Futbolu alanında yeni bir uygulamayı hayata geçiriyor.

TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü çatısı altında bulunan Çocuk ve Okul Futbol Birimi, Kadın Futbolu Müdürlüğü ve Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında, 20 üniversitenin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları, Eğitim Fakültelerine bağlı Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümleri ile Spor Bilimleri Fakültelerinde okuyan öğrencilerin katılımı ve öğretim kadrosunun desteği ile çocuklara futbol eğitimi verilmesi sağlanacak.

Projenin ilk etabında üniversite bünyesinden bir proje koordinatörünün seçeceği 20 kişilik stajyer grup, TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilecek 2 günlük kursa katılarak Grassroots Gönüllü Lider sertifikası alacak. Kursu tamamlayan üniversite öğrencileri, proje koordinatörü yönetiminde çevre okullardan en az 10 kişilik gruplara haftada en az 1 gün futbol eğitimi verecek.

Eğitim alması hedeflenen grup ise, doğum tarihleri 2001-2004 aralığındaki kız ve erkek çocuklar ile kız lisesi öğrencileri. Üniversite öğrencilerinin eğitimlerinin başladığı projede, çocuklara futbol eğitimi sunulmasına ise Aralık ayında başlayacak. Uygulamanın önümüzdeki dönemlerde daha fazla üniversiteye taşınması planlanıyor.

Projeye katılan üniversiteler şöyle;
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, 19 Mayıs Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir