“Çocuk Gözüyle Fevzipaşa Mahallesi” Altın Portakal Film Festivalinde

03 Ekim 2013

Çanakkale Kent Konseyi Fevzipaşa Mahalle Meclisi’nde oluşturulan “Film Atölyesi” tarafından gerçekleştirilen “Çocuk Gözüyle Fevzipaşa Mahallesi” projesi 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yer alıyor.

2 aylık çekimlerden sonra ortaya çıkan “Büyük Taş” isimli belgesel film, 4-11 Ekim tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında 5. Halkın Portakalında yer alacak. Filmin özel gösterimi için, film ekibinde yer alan çocuklar da Antalya’ya gidecek ve sanatçılarla bir araya gelecek.

“Halkın Portakal’ına kardeş proje”
8-15 yaş arası, mahalleli 30 çocuğun katılımı ile gerçekleştirilen projede hayatlarında ilk kez kamera kullanan, kamera karşısına geçen ve çekim yapan çocuklar kendilerini, yaşadığı hayatı, sosyal çevresini kendi gözünden filme aktardı. 2 aylık çekimlerden sonra ortaya çıkan “Büyük Taş” isimli belgesel film, Altın Portakal Film Festivalinin resmi sitesinde “Halkın Portakal’ına kardeş proje” adıyla duyuruldu. Sitede yapılan açıklamada “Halkın Portakalı’na benzer projeler başka şehirlerde de hayat bulmaya başladı. Bunlardan biri bu yıl Halkın Portakalı’nın konuğu olacak. Çanakkale Kent Konseyi Fevzipaşa Mahalle Meclisi’nin yürüttüğü bir proje kapsamında Roman çocuklar sinema eğitimi alıp film çektiler. Filmin özel gösterimi için Antalya’ya gelecek olan Roman çocuklar Halkın Portakalı ekipleriyle buluşacak” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir