Çocuk Gözüyle Kent Sergisinin İlk Gün Buluşması Gerçekleşti

25 Nisan 2013

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde 24 Nisan 2013 tarihinde Çocuk Gözüyle Kent V sergisinin ilk gün buluşması gerçekleştirildi.

Bu sene beşincisi gerçekleştirilen projede çocukların istekleri doğrultusunda İngiliz Mezarlığı, Askeri Hastane Şehitliği, İskele gezildi. Çocuklar geziler sırasında gördükleri yerlerin fotoğraflarını çekerken, eski kent fotoğrafları üzerinden de kentin değişimine tanıklık ettiler. Gezilerde kahramanlık ve anıt kavramı üzerinde duruldu. Gezilerin paralelinde gerçekleştirilen atölye çalışmalarında da çocuklar kendi kahramanlarını resmettiler. Projede gezilerinin ardından yine çocukların istekleri doğrultusunda Çanakkale Belediyesi Seramik Anı Eşya Üretim Merkezinde seramik çalışmaları yapıldı. Seramik çalışmalarında kimi gezdikleri yerlerin etkisi ile mezarlık yaparken kimi günlük hayatlarında karşılarına sıkça çıkan nesneleri yaptılar. Projenin sonuç ürünü olan sergide, projenin sürecinin anlatıldığı panoların yanı sıra çocukların ürettikleri seramik ürünlerde yer aldı. Süreli Sergi İlk Gün Buluşmasında Çocuk Gözüyle Kent projesinin simgesi haline gelen simit ikramının ardından katılımcılara teşekkür belgeleri Britanya Milletler Topluluğu Harp Mezarlıkları Komisyonu üyesi Burak Gündoğan eşliğinde verildi. Süreli sergi 02 Haziran 2013 tarihine kadar Pazartesi günleri hariç her gün 10.00 ? 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

01 Mayıs 2013 Çarşamba gününün “Emek ve Dayanışma Günü” olması nedeniyle Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde etkinlik planlanmadığı bildirildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir