Çocuk Kültür Evi “Evde Yazar Buluşmaları” Başladı

Çocuk Kültür Evi “Evde Yazar Buluşmaları” Başladı
01 Kasım 2021

Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi'nin çocukları yazarlarla bir araya getirdiğu ve pandemi önlemleri kapsamında iki yıldır çevrim içi olarak yürüttüğü “Evde Yazar Sohbetleri” etkinliğinin 2021-2022 dönemi başladı.

Etkinliğin yeni dönem programının ilk konuğu modern Türk edebiyatının önemli isimlerinden, yetişkinler için yazdığı romanların yanı sıra çocuk ve gençler için de kitapları bulunan yazar Müge İplikçi oldu. Çocuk Kültür Evi sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıma açılan video sohbette İplikçi, kendi yazma serüvenini ve eserlerini oluşturma sürecini çocuklarla paylaştı.

Etkinliğin ardından yazarın Günışığı Kitaplığı bünyesinde yayımlanan Uçan Salı, Acayip Bir Deniz Yolculuğu, Kömür Karası Çocuk, Saklambaç, Günaydın Bendi, Dondurmam Tılsım ve Yalancı Şahit adlı kitapları, Çanakkale Belediyesi tarafından Çocuk Kültür Evi atölye programlarına devam eden çocuklara hediye edildi.

Müge İplikçi'nin Çocuk Kültür Evi'ne özel olarak gerçekleştirdiği ve 1035 erişim sayısına ulaşan etkinlikle ilgili olarak Çocuk Kültür Evi koordinatörü Evren Aldoğan, çocukların erken yaşta kitap sevgisi edinmelerinde ve kentte okuma kültürünün desteklenmesinde önemli bir rol oynayan “Evde Yazar Sohbetleri” etkinliğinin yıl boyu çocuk edebiyatının usta kalemleriyle çocukları bir araya getirmeye devam edeceğini söyledi.

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir