Çocuk Kültür Evi İkinci Döneme Hazır

Çocuk Kültür Evi İkinci Döneme Hazır
01 Şubat 2019

2018-2019 döneminin ilk yarısını tamamlayan Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi ara tatil dönemini kültür evi personeli ve eğitmenlerine yönelik olarak hazırlanan “Eğitici Eğitimi Programı” ile geçirdi.

Çocuk Kültür Evi Koordinatörü Evren Aldoğan moderatörlüğünde gerçekleşen ve 1.Dönem değerlendirmesi ile SWOT analizi çalışmasıyla başlayan eğitim, eğitmen sunumları ve beceri paylaşımı, alternatif eğitim pedagojileri, eğitimde iyi örneklerin incelenmesi ve çocuk hakları, toplumsal cinsiyet, eğitimde barış kültürü kavramları hakkında beyin fırtınası ile devam etti.

Program kapsamında eğitim alanıyla ilgili film gösterimlerine de yer verilirken eğitmenler tarafından yeni dönem materyal ve program hazırlıkları da gerçekleştirildi. 2 Şubat 2019 Cumartesi günü ikinci dönem atölyelerini başlatacak olan Çocuk Kültür Evinin eğitici eğitimi programı, davet edilen Osnabrück kardeş kent elçisi Ayyüce Keloğlu’nun oryantasyon sunumunun ardından sosyal medya yönetimi gibi modüllerin tamamlanmasıyla sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir