Çocuk Kültür Evi’nde ücretsiz kütüphane hizmeti

17 Kasım 2017

15 Ekim 2016 tarihinde hizmet vermeye başlayan Çocuk Kültür Evi’nde, çocuklara atölye programlarının yanı sıra ücretsiz kütüphane hizmeti sunuluyor.

Çocuk Kültür Evi Kütüphanesi, üye olan bütün çocuklara herhangi bir atölye programına devam etme şartı aranmaksızın ücretsiz hizmet veriyor. Sunulan interaktif kütüphane hizmeti ile nitelikli çocuk edebiyatı eserleriyle tanışan çocukların, okumanın keyfini ve bilgiyi keşfetmenin heyecanını yaşamalarına ve hayal güçlerini geliştirmelerine olanak sağlanıyor. Kütüphanede bulunan yetişkin bölümü ile de velilerin Çocuk Kültür Evi’nde nitelikli zaman geçirmesi hedefleniyor. Yaklaşık 200 metrekare kullanım alanına sahip kütüphane, okulöncesi ve okul çağı çocukların kullanımına uygun okuma alanları, kitaplıklar ve dinlenme köşeleri ile 1082 çocuğa hizmet vermektedir. 1188’i çocuk, 482’si de yetişkin olmak üzere toplam 1670 kitapla birlikte görsel ve işitsel materyallerle donatılan kütüphane, dışarıdan bağış kitap da kabul ediyor. Çocuk Kültür Evi kütüphanesine bugüne kadar
Çanakkale Belediyesi Başkan Yardımcıları Rebiye Ünüvar ve Özleyiş Çetin, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özlem Eryiğit, İstanbul Bilgi Üniversitesi, ÇEVKO, DADA Neşeli Fikirler Atölyesi, Talat Turnalı, İslam Bulut, Çiğdem Ertuğrul ve Çocuk Kültür Evi üyeleri Zeynep Asya Bayram, Onat Saman, Ceren Su Diken, Nehir Aylaz, Elif Beyza Ülken, Namık Arda Ergun, Ceren Durak, Ulaç Arda Pekören, Ada Kayacık ve Sedef Kayacık tarafından toplam 465 kitap bağışlandı. 29 Mart 2017 tarihinden bu yana ödünç kitap sisteminin de hayata geçirildiği kütüphanede verilen ödünç kitap sayısı her geçen gün artarak devam ediyor. Kütüphanede her ay bir yazarın tanıtıldığı “Ayın Yazarı” panosu ile çocukların her hafta bir atasözünü verilen görselden yola çıkarak tahmin ettikleri “Atatsözü Köşesi” de bulunuyor. Yazar Buluşmaları, Masal Günleri etkinliği ve okul ziyaretlerine ev sahipliği yapan Çocuk Kültür Evi Kütüphanesi ile ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt için Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi’ne 0286 217 7311 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir