Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çocuk Kültür Evi’nin UNICEF Eğitim Programlarına Katılımı Devam Ediyor…

Çocuk Kültür Evi’nin UNICEF Eğitim Programlarına Katılımı Devam Ediyor…

Çocukların yaratıcılıklarını ve potansiyellerini ortaya çıkarabilecekleri bir alan oluşturmayı hedefleyen ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarını her geçen gün daha da niteliklendirme gayreti içinde olan Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi’nin, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF’in daveti üzerine dahil olduğu eğitim programları devam ediyor.

UNICEF’in Çocuk Dostu Şehirler Programı kapsamında, yerel yönetimlerin çocuk çalışmaları alanında kapasitelerini arttırmaları amacıyla düzenlediği eğitimlerden üçüncüsü Mardin’de gerçekleşen “Çocuk Hakları ve Çocuk Katılımı” eğitimi oldu. 12 belediyenin katıldığı programda öncelikle çocuk dostu şehirlerin yapı taşları ve çocuk hakları konularında bilgi verilirken çocuk çalışmalarında çocuk katılımını sağlayacak yöntemler üzerinde duruldu. Çocuklar için yürütülen örnek çalışmaların da incelendiği eğitime katılan Çocuk Kültür Evi personelleri deneyimledikleri süreci ve eğitim programı içeriğini, Çocuk Kültür Evi’nin ara tatil döneminde gerçekleştirdiği eğitici eğitimi programı içinde diğer çalışma arkadaşlarıyla paylaştı.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir