Çocuk Kulübü ve Konut Alanı Projesi İhalesi Gerçekleştirildi

Çocuk Kulübü ve Konut Alanı Projesi İhalesi Gerçekleştirildi
23 Temmuz 2013

‘Çocuk Kulübü ve Konut Alanı’ projesinin ihalesinin gerçekleştiği bildirildi. Projenin, yer tesliminin ardından en fazla 18 aylık bir süre içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Çanakkale Belediyesi’nden konuyla ilgili şu açıklamada bulunuldu:

Mülkiyeti Çanakkale Belediyesi’ne ait olan Cevatpaşa Mahallesi İlke ve Bayrak Sokak kesişiminde bulunan, 539 ada 303 parselde kayıtlı 3 bin 452,68 metrekare alana sahip arsa üzerinde mevcut imar durumuna uygun olarak düzenlenecek olan ‘Çocuk Kulübü ve Konut Alanı’ projesinin ihalesi 16.07.2013 tarihli Encümen Toplantısında gerçekleşti.

‘Çocuk Kulübü ve Konut Alanı’nın projelendirilmesi, üretilen projeye uygun olarak ‘Çocuk Kulübü ve Konut Alanı’ inşaatı, bodrum katta otopark alanı ve ‘Çocuk Kulubü’nün arka bahçesi ile beraber tefrişinin yapılması ihalesine beş şirket katıldı. Encümen Toplantısında gerçekleşen ihalede şirketlerin dosyaları kabul edilirken, nihai karar yasa gereği olarak 15 günlük bir teknik incelemenin ardından yine Encümen Toplantısında verilecek.

Yaklaşık olarak 6 milyon 405 bin 258 TL’ye mal olması beklenen proje kapsamında, kapalı alanı en az 2 bin 500 metrekare olmak üzere Çocuk Kulübü ve Konut Alanı inşaası söz konusu olacaktır. Çocuk Kulübü’nde 0-12 yaş çocuklara yönelik, en çok 20 kişilik sınıflarda eğitim ve sosyal aktivite hizmetlerinin verilmesi hedeflenmektedir. Proje, kentimizde yaşayan çocuklara, yeni bir eğitim ve sosyal alan kazandırma amacı taşımaktadır.

Projede ayrıca, bina bodrumunda yapının tüm alanlarına hizmet edecek yeterli sayıda araç kapasiteli otopark alanı, asansörlü ve kaloriferli olarak yapılacaktır.

Çocuk Kulübü ve Konut Alanı projesinin, yer tesliminin ardından en fazla 18 aylık bir süre içerisinde tamamlanması beklenmektedir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir