“Çocuk Servisinin” Renkli Yeni Görüntüsü

14 Aralık 2015

Çanakkale Devlet Hastanesi, “Bahattin ve Huriye Demircioğlu” ek binasında bulunan Çocuk Servisi, tedavilerini olmak üzere gelen küçük hastaları biran olsun hastane havasından uzaklaştırıp farklı bir dünyaya götürüyor.

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Çanakkale Devlet Hastanesi, “Bahattin ve Huriye Demircioğlu” ek binasında bulunan Çocuk Servisinde yenileme çalışmaları gerçekleştirdi. Şimdi çocuk servisinde;  tedavi odaları, mama odaları, hasta odaları, çocuk yatakları, perde ve koridorlarına kadar yeni alanlar bulunuyor. Uygulama ise, hastalar ve yakınları tarafından çok beğenildi.

Çizgi film dünyasının renkli karakterleriyle süslü olan koridorda çocukların ulaşabilecekleri hikaye kitapları, boyama kitapları ve renk renk boya kalemlerinin olduğu bir bölüm bulunuyor. Hasta odalarında bulunan yetişkine uygun hasta yatakları, çocukların daha rahat kullanabilecekleri çocuk yataklarıyla değiştirilirdi. Ve servis, renkli perdelerle de hasta odasından çok tam bir çocuk odası görünümüne kavuştu.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir