Çocuklar “Bremen Mızıkacıları” ile Buluştu

17 Kasım 2014

Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen aylık kültür etkinlikleri kapsamında 15 Kasım 2014 Cumartesi günü, “Bremen Mızıkacıları” adlı çocuk oyunu sahnelendi.

Tiyatro Elma tarafından, Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda 11:00 ve 13:00 olmak üzere iki seans sahnelenen oyunda Köpek, Eşek, Horoz ve Kedinin hikayesi anlatılıyor. Hırsızları yakalayamayan bir eşek, yaşlanmış bir köpek, farelerle dost bir kedi ve sürekli şarkı söyleyen bir horoz sahipleri tarafından işe yaramadıkları ve yaşlandıkları bahanesiyle evden kovulurlar. Bir araya gelerek ortak hayalleri olan müzik ile buluşabilmek için Bremen’e gitmeye karar veren dörtlü yola çıkar. Yolda kendilerine yiyecek veren yaşlı bir adamın evine giren hırsızları, yaptıkları plan ile kovan sevimli dörtlü, yaşlı adam ile dost olurlar.

Yardımlaşmanın önemini ve hayvanlara iyi davranmanın onlar için ne kadar önemli olduğunu anlatan oyun, çocuklar tarafından beğeni ve dikkat ile izlendi. Çocuklar yüksek enerjileri ile oyun boyunca, oyuncuların performansına eşlik etti. Oyunun sonunda sahneye çıkarak oyuncular ile fotoğraf çektiren çocuklar, mutlu bir şekilde salondan ayrıldı.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir