Çocuklar İçin “Masal Parkı” Kuruluyor

07 Mayıs 2013

Çanakkale Belediyesi, Esenler Mahallesi’nde kurulumuna başladığı “Masal Parkı” için çalışmalarına hızla devam ediyor.

Çanakkale Belediyesi’nden Masal Parkı ile ilgili yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

Çanakkale Belediyesi tüm çalışmalarının merkezine aldığı yarının sahipleri çocuklar ve onların gelişimi için farklı ve özellikli çalışmalar yaparak kente yeni alanlar kazandırmaya devam ediyor.
“Kentler Çocuklarındır” sloganıyla her çalışmasında öncelik verdiği çocukların gelişimine katkı sağlayacak projeler ile kenti çocukların kullanımına sunan Çanakkale Belediyesi, daha önce Kordon Boyu Kentsel Tasarım ve Düzenleme Projesi kapsamında gerçekleştirdiği ve çocukların büyük beğenisini kazanan Çocuk Sokağı’nın ardından Esenler Mahallesinde yeni bir alan yaratmak için çalışmalarına hızla devam ediyor.
Esenler Mahallesi Özgürlük Caddesi üzerinde yer alan 3.606 m2 alanda yapımı gerçekleştirilen Masal Parkı’nda; masal ve çizgi film kahramanları, atlıkarınca, kamyon ve şato oyun gruplarının montajının tamamlanmasının ardından, çevre düzenleme, sert zemin ve dolgu çalışmaları sürdürülüyor.
Su tesisatı, kauçuk zemin kaplama ve ışıklandırma çalışmaları 2 hafta içerisinde tamamlanacak olan Masal Parkı kısa zaman içerisinde kentli çocukların kullanımına sunulacak.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir