“Çocuklar korkmasın ve mutlu olsun”

07 Eylül 2016

Çanakkale Belediyesi Esenler, Barbaros ve Troia Sosyal Yaşam Evleri’nin yaz boyunca 07 – 14 yaş grubuna yönelik sürdürdüğü Yaz Atölyeleri sona erdi. 01 Eylül 2016 Perşembe günü Halk Bahçesi’nde düzenlenen Yaz Şenliği ile etkinliklerini sonlandıran Sosyal Yaşam Evleri keyifli bir kapanış töreni yaptı.
11 Temmuz 2016 tarihinde başlayan Yaz Etkinlikleri kapsamında Çanakkale Belediyespor, gönüllü eğitmenler ve Çanakkale Halkevi’nin destek verdiği çeşitli atölye programları düzenlendi. Yüzme, masa tenisi, satranç, zekâ oyunları, kitap kurdu, doğa çocuk, sokak oyunları, takı yapımı, düş atölyesi, koro çalışması, kukla yapımı, uygulama mutfağı, küçük filozof, eğlenceli bilim, seramik, resim, baskı, yemek tasarımı, Çanakkale tarihi ve yöremiz masalları yaz boyunca düzenlenen atölye çalışmaları arasındaydı.
Halk Bahçesi’nde düzenlenen kapanış etkinliğinde, Sosyal Yaşam Evleri’nde Yaz Atölyeleri’ne katılan çocuklar, atölye süresince yaptıkları çalışmaları sergiledi. Program, çocukların 23 Nisan’da yapımına başladıkları 1000 adet turna kuşunun kanatlarına yazdıkları mesajları okumaları ile başladı. Çocuk korosunun verdiği mini konser ile devam eden program kapsamında çocuklar, nasıl bir kent, nasıl bir okul, öğretmen, aile istediklerine dair hazırladıkları bildirileri okudu. Çeşitli oyunlar ve atölye çalışmaları ile geçen kapanış etkinliğinin sonunda katılımcı çocuklar “Çocuklar korkmasın ve mutlu olsun” mesajını verdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir