Çocuklar, Sosyal Yaşam Evleri Yaz Okulu Sertifikalarını Aldı

Çocuklar, Sosyal Yaşam Evleri Yaz Okulu Sertifikalarını Aldı
08 Eylül 2014

Çanakkale Belediyesi’ne bağlı Barbaros, Troia ve Esenler Sosyal Yaşam Evlerinde çocuklara yönelik olarak hazırlanan yaz etkinliklerinin sertifika töreni gerçekleştirildi.

7 Temmuz – 29 Ağustos tarihleri arasında 7-14 yaş grubu çocuklar, ücretsiz olarak düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında Takı kursu, Yüzme, Uygulama Mutfağı, Oyunlarla Türkçe ve İngilizce Dersleri, Satranç, Alçı ve Ponpon Atölyesi, Halk Oyunları, Sinema Keyfi, Zeka ve Beceri Oyunları, Masa Tenisi, Ahşap Boyama, Seramik ve Tekstil Tasarım gibi pek çok konuda eğitim alma ve kendilerini geliştirme olanağı buldu. Barbaros, Troia ve Esenler Sosyal Yaşam Evlerinde her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen yaz etkinliklerine katılan çocuklar için ise, sertifika töreni düzenlendi.

Sosyal Yaşam Evlerinde ayrı ayrı olarak düzenlenen törenlere Belediye Başkan Vekili Ali Uyanık ve Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar katılarak çocukların mutluluklarına ortak oldu. Belediyespor ve ELDER (Kadının El Emeğini Değerlendirme Derneği) temsilcileri ile gönüllü öğretmenler, sosyal yaşam evleri çalışanları ve sosyal hizmet uzmanlarının aktif bir şekilde görev aldığı faaliyetlerin sona ermesi ile birlikte çocuklar, hem sertifikalarını aldılar hem de renkli bir partiyle yaza veda ettiler.

Bu yıl toplamda 289 çocuğun yararlanma fırsatı bulduğu etkinlikler, Çanakkale Belediyesi tarafından önümüzdeki yaz aylarında yeniden düzenlenecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir