Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çocuklar Trafiği Yaşayarak Öğrenecek…

Çanakkale Belediyesi, kentli çocuklar için yeni bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Çocuklar, hazırlanacak olan ‘Çocuk Trafik Eğitim Pisti’nde hem teorik hem de pratik trafik bilgisi edinecek.

Barbaros Mahallesi Prof. Dr. Ümit Serdaroğlu Caddesi’nde yapılması planlanan Çocuk Trafik Eğitim Pisti, 2600 m2 pist alanı, 1400 m2 otopark alanı olmak üzere toplam 4000 m2 alanda projelendirilecek. Çocukların erken yaşta trafik eğitimi almasına yönelik hazırlanan projede temsili şehir teması kurularak, eğitim görsel olarak da desteklenecek. Bu kapsamda projede, 525 m2 yeşil alan, 50 m2 teorik eğitimlerin de verilebileceği okul binası, 9 m2 güvenlik kabini, 30 m2 kafeterya, 11 m2 hastane binası, 24 m2 garaj binası ile 40 m2 amfili oyun alanı bulunuyor. Çocuk Trafik Eğitim Pisti ile okul öncesi çocuklar ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı verilmesi, okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamını parklarda gerçekleştirerek trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmasının sağlanması, böylece trafik kültürünün oluşmasına ve trafik kazalarının en aza indirilmesine yardımcı olunması hedefleniyor. Çanakkale Belediyesi’nden yapılan bilgilendirmeye göre proje çalışmaları devam eden Çocuk Trafik Eğitim Pisti’nin 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde çocukların hizmetine sunulması hedefleniyor.

Yorumunuz