Çocuklar Trafik Konusunda Bilinçlendiriliyor

17 Ekim 2012

Çanakkale Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Barbaros, Esenler ve Troia Sosyal Yaşam Evleri kullanıcısı çocuklar Çanakkale Belediyesi organizasyonunda ve Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Trafik Eğitimi Projesi’ne katılarak bilinçleniyorlar.

Çocuklara öncelikle trafikte yayaların bilmesi gereken kuralların yaratıcı drama, oyunlar ve görsel sunumlar eşliğinde anlatıldığı projenin ilk aşaması geçtiğimiz Cumartesi günü Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetim Şube Müdürlüğü’nde görevli Polis Memurları Sıtkı Irmak ve Halil Uçar’ın verdiği seminerler ile anlatıldı. Çocuklara, yaşlarına özgü bir anlatımla ve örneklerle emniyet kemeri kullanmanın kazalardaki önemi, okula giderken ve bisiklet kullanılırken dikkat etmeleri gereken trafik kuralları vb. anlatılarak trafik kurallarına uymayan büyüklerini de uyarmaları yönünde bilinçlendirme yapıldı.

Projenin 2. aşaması olan uygulamalı eğitim çalışması ise önümüzdeki Cumartesi üç ayrı mahalle hizmet evinden saat 13.00’da yürüyerek yola çıkarak gerçekleştirilecek. Uygulama gezilerinin, Çocuk Sokağı’nda son bulmasının ardından katılımcılar Çanakkale Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde ağırlanarak dinlenme imkanı bulacak. Yürüyüşe Trafik Mobil Ekipleri, sosyal hizmet uzmanları ve çocuk eğiticileri katılarak çocuklara eşlik edecek olup, etkinliğe aileler de katılabilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir