Çocuklar Troyazar Festivali’nde Hem Eğlendi, Hem Öğrendi…

Çocuklar Troyazar Festivali’nde Hem Eğlendi, Hem Öğrendi…
05 Nisan 2018

2018 Troya Yılı ve Troyazar Uluslararası Edebiyat Festivali kapsamında 2-6 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Çocuk Kitapları Festivali Çanakkaleli çocuklardan büyük ilgi görüyor.

Çanakkale Valiliği himayelerinde gerçekleşen; Kültür ve Turizm Bakanlığı etkinlik takviminde yer alan Troyazar Uluslararası Edebiyat Festivali çok yoğun ilgi gören hafta sonunun ardından hafta içerisinde de çocuklara yönelik etkinlikler gerçekleştirdi. Çanakkale merkez ve ilçelerinden tüm ilk ve orta öğretim okullarından binlerce öğrenci Troyazar Çocuk Kitap Festivalinde çocuk yazarları ve birbirinden değerli binlerce kitap ile buluştu. Hafta içi her gün sabah saatlerinde başlayan ve akşam saatlerine kadar devam eden etkinlik çocuklar tarafından ilgi ve beğeni ile izleniyor. Türkiye’nin önde gelen çocuk yazarları Havva Tekin, Pelin Güneş, Serhan Kansu ve Metin Özdamarlar bu etkinlik kapsamında Çanakkale’ye gelen isimler arasında yer aldılar.

Uluslararası Homeros Edebiyat Festivali

Çanakkale’de her yaştan binlerce edebiyatseveri buluşturan Uluslararası Homeros Edebiyat Festivali hafta sonu da dopdolu bir program ile devam edecek. Festivalde 7 Nisan Cumartesi günü Tuğçe Isıyel’in söyleşisi ile başlayacak festival etkinliği İstiklal Marşı yazarı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Argon ile birlikte Yazar Fatih Bayhan’ın gerçekleştireceği Safahat okumaları ile devam edecek. Uluslararası Homeros Edebiyat Festivali pazar günü ise ünlü yazarlar Sinan Canan, Savaş Barkçın ve Dücane Cündioğlu’nun söyleşileri ve ücretsiz dağıtılacak kitapları imza etkinlikleri ile devam edecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir