Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çocuklara Dokunulmayı Reddetmeyi, Yabancılarla Konuşmamayı Öğretin!

Çocuklara Dokunulmayı Reddetmeyi, Yabancılarla Konuşmamayı Öğretin!

Çanakkale Kent Konseyi, Kent Müzesi, Çanakkale Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, BARO, UNİCEF, İnsan Hakları Derneği, Türk Kadınlar Birliği Çanakkale Şubesi, Boreas Kadın ve Sanat Derneği ortaklığında oluşturulan “Kadına ve Çocuğa Yönelik Şiddete Karşı Çalışma Grubu”nun hazırladığı, “Kadına ve Çocuğa Yönelik Şiddete Karşı” kampanyası kapsamında Kent Müzesinde “Çocuk İhmal ve İstismarının Önlenmesi” konusu konuşuldu.

Çanakkale Kent Müzesi toplantı salonunda gerçekleştirilen söyleşide Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Mehmet Kazancı yaptığı konuşmada;  “Çocuk istismarı, çocuğun sağlığını, fizik ve psikolojik gelişimini olumsuz etkileyen, bir yetişkin, toplum ya da devlet tarafından bilerek ya da bilmeyerek yapılan harekete ya da davranışlara denir. Çocuğun sağlığı, fiziksel ya da psikolojik gelişimi için gerekli ihtiyaçların karşılanmaması ise Çocuk İhmali olarak tanımlanmaktadır” dedi.
1
Söyleşide, Aile ve sosyal politikalar il müdürlüğünün faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.  İstismar türleri hakkında bilgilendirme yapılarak çocukların güvenliklerinin sağlanması konusunda öneriler; “Güvenliklerini sağlamayı, bedenlerini korumayı, hayır demeyi, yardım istemeyi, onlara inandığınızı, iyi kötü sırları, dokunulmayı reddetmeyi, yabancılarla konuşmamayı öğretin” dile getirildi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir