Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çocuklara Karne Hediyesi Tiyatro Oyunu: “Pinokyo”

Çocuklara Karne Hediyesi Tiyatro Oyunu: “Pinokyo”

Çanakkale Belediyesi aylık kültür etkinlikleri kapsamında, sömestr tatiline giren çocuklar için Pinokyo adlı çocuk oyunu sahnelendi. 27 Ocak 2015 Salı günü ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezi’nde, Tiyatro Alkış tarafından sahnelenen oyun, insan olmak için uğraşan tahta bir kuklanın hikayesini anlatıyor:

Gepetto usta bir gün tahta bir kukla yapar. Yaptığı kuklayı o kadar çok sever ki onun canlanmasını diler. Canperi, Gepetto Usta’nın bu dileğini gerçekleştirir ve Pinokyo canlanır. Ancak Canperi’nin bir şartı vardır, oda Pinokyo’nun hiç yalan söylememesi. Pinokyo uslu bir kukla olursa gerçek bir çocuk olabilecektir. Yalan söylediğinde ise tahtadan burnu uzamaya başlayacaktır. Pinokyo ve Gepetto Usta mutlu bir şekilde yaşarken kötü niyetli Tilki, para kazanmak için Pinokyo’yu kandırır ve onu sirkinde kullanmaya başlar. Pinokyo artık çok mutsuzdur ve babası onu çok merak etmektedir. Oyunun sonunda babası tarafından kurtarılan ve gerçek bir çocuk olan Pinokyo eski mutlu günlerine kavuşur.

Oyuna büyük ilgi gösteren çocuklar, oyunun sonunda sahneye çıkarak Pinokyo’nun dekoru ile birlikte fotoğraf çekildi.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir