Çocukların Bu İşte Parmağı Var!

22 Ocak 2015

2. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali kapsamında yürütülen “Bu İşte Parmağım Var” projesi dünyadan tüm çocukları farklılıkları düşünmeye davet ediyor. Projeye katılan çocuklar farklılıklar üzerinden barış vurgusu yapıyorlar.

İsteyen her çocuğun katılımına açık olarak yürütülen proje dünyadan Porto Riko, Almanya, Ermenistan, Estonya, İspanya; Türkiye’den de Adana, Çanakkale, İstanbul, Diyarbakır ve Ankara’dan gelen katılımlarla devam ediyor. Aynı zamanda proje bienal ekibi tarafından Çanakkale’deki tüm 5. sınıf öğrencilerinin katılımıyla okullarda da uygulanıyor.

“Farklıyız ve farklılıklarımızı seviyoruz. Tüm sınırlara rağmen arkadaş olabileceğimize inanıyoruz. Birlikte savaşları sona erdirebileceğimizi, Dünya’nın her yerine barışı getirebileceğimizi biliyoruz. Bu işte bizim de parmağımız var!” mesajını tüm dünyaya ileten projeye, isteyen her çocuk bir parmağına çizdiği karakterin fotoğrafını göndererek katılabiliyor. Proje sonunda çocukların gönderdiği görsellerden dev bir kolajın sergilenmesi ve bu görsellerden hazırlanacak kartpostalların tüm dünyaya gönderilmesi planlanıyor.

Projeyle eş zamanlı olarak 10 farklı dilde hazırlanan proje afişleri de dünyayı dolaşıyor. Türkiye’den Çanakkale, İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Adana, Samsun, Bursa; yurtdışından ise Kanada, İngiltere, Singapur, Ermenistan, Fransa, Almanya proje afişlerinin asıldığı kentler arasında.

Çanakkale Belediyesi, Arkadaşım Bienal Ekibi ve DADA Neşeli Fikirler Atölyesi ana ortaklığında yürütülen ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen bienal atölyelerine tüm çocuklar davetli.

İletişim
Arkadaşım Bienal
Adres: DADA Neşeli Fikirler Atölyesi Kemalpaşa Mahallesi Tekke Sokak No:46
Çanakkale / TÜRKİYE
Telefon: +90 5396950033
Email: arkadasimbienal@gmail.com
Website: www.arkadasimbienal.com

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir