Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
‘Çocukların Hakları, Çocukların Kitapları’ Atölye Çalışmaları Yapıldı

‘Çocukların Hakları, Çocukların Kitapları’ Atölye Çalışmaları Yapıldı

İsveç Yazarlar Birliği ve Anadolu Kültür ortaklığında gerçekleştirilen ve İstanbul İsveç Başkonsolosluğu tarafından desteklenen “Çocukların Hakları, Çocukların Kitapları” projesi kapsamında 26-27 Şubat 2011’de Leyla Sakpınar ve Şiir Özbilge eğitmenliğinde 28 çocukla atölye çalışmaları yapıldı. İsveçli yazar ve çizerlerin hazırladığı çocuk hakları temalı hikayeler ve resimlere, çocuklar tarafından eğitmenler eşliğinde çizimlerin yapıldığı ve hikayelerin yazıldığı projenin Çanakkale ayağı Mavitay Çocukların Kültür Evi ve Çanakkale Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştiriliyor.

Atölye programı kapsamında aynı zamanda çocuklar İsveçli çocuk edebiyatı yazarı Asa Lind ve çevirmen Ali Arda ile buluştu, edebiyat ve çocuk hakları üzerine kısa bir sohbet gerçekleştirildi. Proje, yazarların ve çizerlerin katılacağı bir buluşma ve proje kitaplarının dağıtımıyla son bulacak.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir