Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çocukların Hakları, Çocukların Kitapları Çanakkale Buluşmaları Gerçekleşti

Çocukların Hakları, Çocukların Kitapları Çanakkale Buluşmaları Gerçekleşti

İsveç Yazarlar Birliği ve Anadolu Kültür ortaklığıyla gerçekleştirilen ve İstanbul İsveç Başkonsolosluğu tarafından desteklenen proje kapsamında beş kentte gerçekleştirilen çocuk hakları temalı kitap çalışmalarından biri de 26-27 Şubat 2011 tarihlerinde Çanakkale’de yapıldı.

28 çocuğun katılımıyla gerçekleştirlen çalışmada Ulf Stark’ın “Yakup” adlı öyküsü resimlendi, Gun Jacobson’un çizimlerinden yola çıkarak “Nalle’nin Esrarengiz Kayboluşu” adlı bir öykü yazıldı. Kitapların basımının tamamlanmasıyla projenin ikinci ayağı olan kent buluşmalarına geçildi. Bu kapsamda 6 Mayıs 2011 tarihinde Cumhuriyet ve İstiklal ilköğretim okullarında gerçekleştirilen buluşmalarda Ulf Stark, Gun Jacobson, Eva Susso, Antun Vitum ve İlbay Kahraman çocuklarla buluştu. Buluşmaya kentteki 12 ilköğretim okulundan da temsilciler katıldı ve her okula birer kitap seti hediye edildi. 7 Mayıs 2011 tarihinde de yazar ve çizer çocukların konuşmacı olarak katılımıyla bir söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşide çocuklar ve konuk yazar ve çizerler kendilerine yöneltilen soruları cevapladılar, deneyimlerini paylaştılar ve çocuklara birer kitap hediye edip, kitaplarını imzaladılar. Buluşmalar Mavitay Çocukların Kültür Evi, Çanakkale Belediyesi, İstiklal İlköğretim Okulu ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu işbirliğiyle yapıldı.

Çanakkale Çizim Atölyesi: Akya Karahan, Barış Şentürk, Kemal Behnan Temiz, Cemre Çoban, Ceren Çoban, Dilailah Beste Kuzu, Doğa Artuğ, Doruk Gençel, Elif Aydemir, Gülce Tezcan, Hevin Morkoç, Kumsal Deniz, Lara Deniz, Recep Can Ceylan, Yağmur Zeynep Günay, Zeynep Derin Boyacıoğlu

Çanakkale Metin Atölyesi: Asya Ceren Toprak, Betül Geyik, Defne Albayrak, Ece Engin, Ecem Kaplan, Elif Eriş, Erkutay Dinç, Gökçe Tülü, Irmak Erten, İrem Denli, Kemal Behnan Temiz, Olcay Şar, Şevval Aksoy

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir