Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çocukluk Çağı Aşılarında Takvim Değişikliği

Çocukluk Çağı Aşılarında Takvim Değişikliği

Çanakkale İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, çocukluk çağı aşı takvimine Hepatit A aşısının eklenmesi ve buna bağlı olarak DaBT-İPA_Hib rapel ve Oral Polio 2. doz uygulama zamanının 18. ay olarak değiştirildiğine yönelik bilgilendirmede bulundu.

Çanakkale İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Halk Ssğlığı Kurumunun 21.09.2012 tarih ve 592 sayılı yazıları gereği; Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen koruyucu sağlık hizmetlerinden biri olan bağışıklama hizmetleri çalışmaları kapsamında çocukluk çağı aşı takvimine Hepatit A aşısının eklenmesi ve uygulama stratejileri Bağışıklama Danışma Kurulu tarafından 15.08.2012 tarih ve 5754 sayılı Makam oluru ile Eylül 2012’de başlanmasına karar verilmiştir. Hepatit A aşısı Mart 2011 doğumlular ve sonrasında doğanlara yapılacaktır. Aşı 18. ay ve 24. ayda olmak üzere iki doz halinde uygulanacaktır. Hepatit A aşısının eklenmesine bağlı olarak DaBT-İPA_Hib rapel ve Oral Polio 2.doz uygulama zamanının 18. ay olarak değiştirilmesine karar verilmiştir.”

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir