ÇOMÜ 18. Bahar Şenlikleri Başladı

ÇOMÜ 18. Bahar Şenlikleri Başladı
07 Mayıs 2013

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 18. Bahar Şenlikleri, Şenlik Yürüyüşü’yle başladı.

Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan etkinliğe Çanakkale Vali Yardımcısı Hüseyin Kulözü, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, çok sayıda kent yöneticisi, akademisyen ve öğrenci katıldı.

Bilimsel, sosyal, kültürel etkinlikler ile kent ve Üniversite bağlarını her geçen gün geliştiren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin en önemli etkinliklerinden biri olan Bahar Şenlikleri saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gerçekleşen açılış konuşmalarıyla start aldı.

“Şenliklerde doyasıya eğlenin”
Rektör Laçiner yaptığı konuşmada; “20. Yılını dolduran üniversitemizin, şenlikleri için toplandık. Çanakkaleli ve ÇOMÜ’lü on binlerce insan Dardanos Yerleşkesi’nde eğlenecek, dinlenecek ve müziğe doyacak” dedi ve ekledi “Zor bir yılı geride bıraktınız, şenliklerin ardından final sınavlarınız var. Şenliklerde doyasıya eğlenin, sınavlara motivasyonunuz yüksek girin.”

“Çanakkale’nin öğrencisi olmanızdan mutluluk duyuyorum”
Ardından söz alan Ülgür Gökhan ise; “Güzel ve başarılı bir yıl geçirdiğinizi umuyorum. Şimdi şenlenmeyi hakediyorsunuz. Sınavlar başlamadan doyasıya eğlenin. Bu yıl ÇOMÜ’den 8 bine yakın öğrenci mezun olacak. 8 bin elçimiz yurdun dört bir yanında göreve başlayacak, şehrimizi, üniversitemizi temsil edecek. Çanakkale’nin öğrencisi olmanızdan mutluluk duyuyorum” dedi.

Vali Yardımcısı Hüseyin Kulözü, konuşmasında şenliklerin hayırlı, uğurlu ve neşeli geçmesini temenni ettiğini belirtti.

Konuşmaların ardından izleyenlerden büyük alkış alan, Namık Kemal Üniversitesi Halk Oyunları Ekibi, Bayramiç Kültür Sanat Topluluğu Halk Oyunları Ekibi ve Kırklareli Halk Oyunları Ekibinin dans gösterileri sahnelendi.

18. Bahar Şenlikleri açılış seremonisi Cumhuriyet Meydanı’ndan Anafartalar Yerleşkesine kadar uzanan şenlik kortejiyle devam etti. Çanakkalelilerden de büyük ilgi gören şenlik açılış programı Anafartalar Yerleşkesi’nde gerçekleşen “Grup Diğerleri” konseriyle son buldu.

06-12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Bahar Şenliği Programı için tıklayınız.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir