Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ÇOMÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Taşınıyor

ÇOMÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Taşınıyor

Çanakkale’nin Kepez beldesinde kurulu bulunan ÇOMÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesini Terzioğlu Kampüsü’ne taşımak için hazırlıklara başlandı.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, ilk ihalenin bugün (15 Kasım Perşembe) günü yapılacağını söyledi. Yaklaşık 13 milyon TL bedelli ilk ihale dekanlık binası, bazı birimler ve araştırma merkezlerini içerecek. Yeni Tıp Fakültesi, kampüs içinde mevcut dekanlık binası ile İlahiyat Fakültesi arasında yapılacak. 3 bloktan oluşacak diğer hizmet binaları ve 250 yataklı hastane inşaatı ihalesi ise 2013 yılı Ocak ayı içerisinde yapılacak. 70 bin metrekare üzerine kurulacak olan hastanenin 80 milyon liraya mal olması, 2014 yılı içerisinde tam olarak faaliyete geçirilmesi planlanıyor.

Rektör Laçiner, “Şu an 125 öğretim üyesi var. 1,5 yıl önce bu rakam 55’ti. Yeni bir ilana daha çıkıyoruz. Öğretim üyesi sayımız 200’ü bulacak. Ardından da 250’ye çıkaracağız. Bu çok önemli bir rakam. Çanakkale’de en az 400 doktor olması demektir. Çanakkale için çok önemli bir hizmettir ve bedeli hiçbir şeyle ölçülemez. Şu anda, Öğretim üyesi ve makine parkı anlamında, Güney ve Batı Marmara’nın en iyi hastanesi, en iyi tıp merkeziyiz. 1 öğretim elemanına düşen öğrenci sayısı 3’ü bulmuyor. Değil Türkiye’de dünyada bile çok olağanüstü bir rakam. Eğitimde çok iyi durumdayız bir tek uygulama konusunda, mekan sorunumuz vardı. Onu da aşmak üzereyiz. Kepez’de bulunan mevcut hastane, yaptığımız ilavelerle birlikte yaklaşık 11 bin metrekare üzerine kurulu. Yapmayı planladığımız hastane ise 70 bin metrekare alana kurulacak. Yaklaşık 7 katı büyüyecek” dedi.

[canakkaleninrehberi.com]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir