ÇOMÜ Basketbol Takımı Final Grubuna Hazır

ÇOMÜ Basketbol Takımı Final Grubuna Hazır
07 Mayıs 2013

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen Deplasmanlı Erkekler Üniversiteler Ligi (Ünilig)’nde 5 grupta ve 17 ilde altı hafta boyunca yaşanan mücadele sonrası final grubu karşılaşmaları başlıyor. ÇOMÜ takımı ilk maçını 08 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00’te Ankara Spor Salonu’nda Zirve Üniversitesi’ne karşı oynayacak.

8 Mart 2013 tarihinde başlayan Erkekler Ünilig’de gruplarında birinci olan beş takım ve en iyi ikinci olan üç takım olmak üzere
İstanbul Üniversitesi, Turgut Özal Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Zirve Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi olmak üzere toplam sekiz takım final oynamaya hak kazanmıştı. Takımlar 8-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında Ankara Spor Salonu’nda tek maç üzerinden eleme usulü şeklinde oynanacak olan final grubunda dereceye girebilmek için mücadele edecekler.

Final grubunun ilk gün maçlarında eşleşme şöyle;
– Zirve Üniversitesi – Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)
– Trakya Üniversitesi – Adıyaman Üniversitesi
– Turgut Özal Üniversitesi – Bingöl Üniversitesi
– İstanbul Üniversitesi – Dicle Üniversitesi

ÇOMÜ Antrenörü Harun Suyünç organizasyon ve Final grubu için şu açıklamada bulundu:

“Çok iyi organize edilen ve kusursuz yürütülen grup maçlarında başarılı olarak finallere katılmaya hak kazandık. Böyle bir organizasyonun parçası olmaktan da ayrıca çok mutluyuz. Gelecek yıllarda ligin daha uzun süreli ve daha fazla katılımlı gerçekleşmesi en büyük dileğimiz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir