ÇOMÜ Basketbol Takımı Final Grubuna Yükseldi

13 Nisan 2013

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen Deplasmanlı Erkekler Üniversiteler Ligi (Ünilig)’nde 5 grupta ve 17 ilde yaşanan mücadelede grup müsabakaları sona erdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Erkek Basketbol Takımı Burdur’da karşılaştığı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesini 76-62 mağlup ederek grubunda topladığı 10 puan ile ikinci olarak en iyi grup ikinciliğini elde etti. ÇOMÜ takımı Berkay’ın 23 ve Çağlar’ın 17 sayıyla galibiyette rol oynadığı karşılaşma sonrasında finale kalan 8 takım arasında yer aldı.

Bu sezon ilki yapılan UNİLİG’te müsabakalar sonucunda yapılan puan sıralamasına göre; gruplarında birinci olan beş takım ve en iyi ikinci olan üç takım olmak üzere toplam sekiz takım final oynamaya hak kazandı. Finale kalan takımlar şöyle: İstanbul Üniversitesi, Turgut Özal Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Zirve Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi. Finale kalan 8 takım galibiyet/mağlubiyet oranına göre sıralanacak.

ÇOMÜ Erkek Basketbol Takımı antrenörü Öğ. Gör. Harun Suyünç gruplarda gösterdikleri başarıyı Final grubunda devam ettireceklerini söyledi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir