ÇOMÜ Basketbol Takımı Sahasında 69-60 Galip

06 Nisan 2013

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen Deplasmanlı Erkekler Üniversiteler Ligi (Ünilig)’nin beşinci haftasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Erkek Basketbol Takımı kendi sahasında karşılaştığı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’ni 69-60 mağlup etti.

05 Nisan Cuma günü saat 15.00’te BESYO Spor Salonunda oynanan karşılaşmadan galibiyetle ayrılan ÇOMÜ Erkek Basketbol Takımı son haftaya moralle girdi. ruplarda en iyi ikinci olmak mücadelesi veren ÇOMÜ takımında Berkay 16 sayı 6 ribaunt ile oynayarak galibiyette rol oynadı.

HEDEF EN İYİ İKİNCİ OLMAK
Bu sezon ilki yapılan UNİLİG’te müsabakalar sonucunda yapılan puan sıralamasına göre; gruplarında birinci olan beş takım ve en iyi ikinci olan üç takım olmak üzere toplam sekiz takım final oynamaya hak kazanacak. En iyi ikincilerin belirlenmesinde öncelikle galibiyet/mağlubiyet oranına bakılacakken eşitlik olması halinde ise atılan ve yenilen sayıların oranı dikkate alınacak. Gruplarında üçüncü, dördüncü sırayı alan ve en kötü iki ikinci takımlar sezonu tamamlayacaklar. Finale kalan 8 takım ise galibiyet/mağlubiyet oranına göre sıralanacak.

Çanakkale temsilcisi gruptaki son maçında 12 Nisan Cuma günü saat 14.00’te Burdur Atatürk Spor Salonunda Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile deplasmanda karşılaşacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir