ÇOMÜ BESYO, Çanakkale Belediyespor Yönetimiyle Bir Araya Geldi

28 Ocak 2014

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) BESYO Müdürü Prof. Dr. Dinçay Köksal ve BESYO Yönetim Kurulu Üyeleri, Çanakkale Belediyespor Kulübü Başkanı İsmet Güneşhan’ın Belediyespor Sosyal Tesislerinde verdiği öğle yemeği davetinde Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.

Öğle yemeği davetine ev sahibi olarak Belediyespor Kulübü Başkanı ismet Güneşhan, Yönetim Kurulu üyeleri Bülent Yufka, Salih Yıldız, Semih Çevik, Belediyespor Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Dragan Nesic, ÇOMÜ BESYO Müdürü Prof.Dr. Dinçay Köksal, Müdür Yardımcısı Yrd. Doç.Dr. Erdal Demir, BESYO Öğretmenlik Bölüm Başkanı Yrd. Doç.Dr. Cevdet Cengiz, Öğretmenlik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr. Şakir Serbes, BESYO Spor Yöneticiliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr. Özhan Bavlı, BESYO Antrenörlük Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr. Gülşah Şahin, BESYO Yüksekokul Sekreteri Bünyamin Ünsal, BESYO Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Oya Demircan yer aldılar.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Çanakkale Belediyespor Kulübü çalışmalarını ortak paydada buluşturmak, BESYO Öğrencilerine ve Çanakkale Sporuna sağlanabilecek katkılar ve gerçekleştirilecek ortak çalışmalar üzerinde durulan toplantıda, Belediye Spor Kulüp Başkanı İsmet Güneşhan, 12 Spor Branşında (Voleybol, Tenis, Basketbol, Atletizm, Briç, Dağcılık, Halk Oyunları, Masa Tenisi, Yüzme, Step-Aerobik, Jimnastik, Satranç) faaliyet gösterdiklerini Spor Okulları açtıklarını ifade etti. Bu bağlamda başarılı sporcular yetiştirerek hem öğrencilerin gelişimine hem de Çanakkale Sporuna önemli katkılar sağladıklarını ekledi. BESYO yönetimiyle karşılıklı sürdürecekleri pozitif ve yapıcı ilişkilerle BESYO öğrencilerinin sportif çalışmalarda staj yapma imkanlarının olacağını ve mezun olduktan sonra da Antrenör olarak devam edebileceklerinin altını çizdi.

BESYO Müdürü Prof. Dr. Dinçay Köksal, Sağlıklı yapı, ruhsal ve fiziksel biçimi ile belirli ortamların ve olanakların sağlanması ile ancak mümkün olabilir. Bunda da spor tesislerinin yeterliliği ve sportif çalışmalarının önemli olduğunu ekledi. Toplumun beden ve ruh sağlığını geliştirmek için beden eğitimi ve sporun günlük faaliyetler içine girmesi için imkanlar arttırılarak bu konuda tüm kamu ve özel kuruluşların katkısı sağlanacaktır. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu olarak her zaman işbirliğine açık olduklarını, üzerlerine düşen ne ise yerine getireceklerini ifade etti.

Yemekte Acıbadem Bayanlar Voleybol Ligi ekiplerinden Çanakkale Belediyespor’un Antrenörü Dragan Nesic de yer aldı. Başarılı Antrenör İlerleyen günlerde Antrenörlük konusundaki çalışmalarını, tecrübelerini anlatacağı bir seminerle ÇOMÜ BESYO Yönetiminin davetlisi olarak BESYO öğrencileri ile buluşacağının müjdesini verdi.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir