ÇOMÜ BESYO Özel Yetenek Sınavları Başladı

16 Temmuz 2014

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Spor Yöneticiliği ve Antrenörlük Eğitimi Bölümlerine alınacak öğrencilerin Özel Yetenek Sınavları, ÇOMÜ Hasan Mevsuf Spor Salonunda başladı. 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı öğrenci adayı müracaatları, Kadınlarda 182 Erkeklerde 549, toplamda 731 kişi olarak gerçekleşti. Bölümlere göre toplamda 60 kadın, 75 Erkek öğrenci adayı, yapılan seçmeler sonucunda Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda öğrenim görme hakkını kazanacak. Sınavlar sıçrama testi, koordinasyon parkuru ve 20 m. mekik koşu testleriyle devam ediyor. Bu aşamalardan başarılı olan adaylar ikinci aşamayı oluşturan Branş sınavlarına girmeye hak kazanacaklar.

Sınavlar uzman Öğretim Elemanı kadrosuyla yapılırken tüm adayların ve velilerinin izleyeceği şekilde uygun oturma alanlarında oluşturulan stantlarda naklen yayınlanıyor.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Dinçay Köksal, sınava giren adaylara başarılar dilerken “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları dinamik, sosyal yaşamı düzenleyen, gençliği yeteneklerine göre şekillendirip yön veren nitelikli elemanlar yetiştirirler. Yüksekokulumuz da, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin misyonu doğrultusunda, ülkemizin ihtiyaç duyduğu, alanımızla ilgili nitelikli elemanlar yetiştirmeyi amaç edinmiştir. 2007 yılında kurulan Yüksekokulumuz, o tarihten bu yana kadar gerek eğitim-öğretim alanında gerekse akademik alanda giderek artan performansıyla Türkiye’deki Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları arasında seçkin bir yer edinmiştir.
Beden Eğitimi ve Spor alanını seçerken ülkemiz ve toplumumuzda bu alanda gereksinim duyulan insan kaynağını oluşturmaya adaysınız. Sizleri Yükseköğretime taşıyacak olan, ortaöğretimde edindiğiniz birikim ve yetenekleriniz olacaktır. Bizler, bu birikim ve yeteneklerinizi tarafsız ölçütlerle değerlendirip sizleri Üniversitemize kazandırmayı amaçlamaktayız.
Bilimsel açıdan Türkiye üniversiteleri arasında en önde olma yolunda hızla ilerleyen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda sizleri de aramızda görmek istiyor, gireceğiniz özel yetenek sınavlarında başarılar diliyorum”
dedi.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir