ÇOMÜ Biga Kütüphanesi Açılışa Hazır

20 Şubat 2013

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Kütüphanesi 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi Yıldönümü kutlamaları haftasında tamamlanması bekleniyor.

Biga İİBF Yerleşkesine bir dizi ziyarette bulunan Prof. Dr. Sedat Laçiner kütüphanenin 250 bin raf kapasiteli olduğunu ve yaklaşık 60 bin kitabın açılışa hazır olduğunu belirtti.

Yaklaşık 3 trilyon bütçe ile tamamlanması beklenen kütüphane 2 katlı olup, zeminde 1420 m2‘lik toplamda ise 2840 m2‘lik alanda hizmet verecek.

Zemin katında 900 m2‘lik büyük bir okuma salonu tasarlanan binanın ikinci katında ise idari ofisler ve yine aynı büyüklükte bir okuma salonu bulunacak. Çatı katında yapılması düşünülen bir kafeteryanın da ziyaretçilere hizmet vereceği kütüphanenin açılışının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla olması bekleniyor.

Bina inşaatının gezdirirken açıklama yapan Biga İİBF Dekanı Prof. Dr. Hamit Palabıyık, ÇOMÜ Biga Yerleşkesinin kısa zamanda çok büyük bir gelişme kaydettiğini belirterek:

“Biga İİBF her geçen gün kalitesini artırmaya devam ediyor. 10 gün içinde inşaatının tamamlanması beklenen kütüphanemiz Türkiye’de bulunan fakülteler arasında ilk fakülte kütüphanesi olma özelliğine sahip. İlklere imza atan bir fakülte olarak, öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin daha iyi koşullarda araştırma yapmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Bu bağlamda yine bir ilk olarak kütüphanemizin binasının yapımında yaklaşık 1 trilyon bütçe ile katkı sağlayan Biga Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Özkan’a, her türlü alt yapı sorununu çözmek için çalışan Rektörümüz Prof. Dr. Sedat Laçiner’e, yerel yönetimlere, STK’lara sonsuz teşekkürler. Biga başlı başına bir üniversite olma yolunda emin adımlarla yürüyor, kampüs alanında gereken tüm ihtiyaçların karşılanması için çalışıyoruz. Emek veren, destek olan herkese minnettarız” dedi.

Biga İİBF Kütüphanesi inşaatının incelenme gezisine; Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan, Biga Kaymakamı Fatih Genel, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Üniversite Genel Sektreri Mustafa Yollu, çok sayıda akademisyen, idareci ve öğrenci katıldı.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir