ÇOMÜ Birincisinin Haklı Başarısı

27 Haziran 2015

Çanakkale’de hükümlü olan Fen Edebiyat Fakültesi-Arkeoloji Bölümü öğrencisi Adnan Özlü, bölümünü 3 senede tamamladı. Aldığı 3.87’lik ortalama ile ÇOMÜ’nün birincisi oldu. Özlü’nün başarısı herkes tarafından takdir edildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı mezunlarından Fakülteler, Yüksekokullar, Meslek Yüksekokulları arasında en başarılı olan 1. 2. ve 3.’lerinin ödüllendirildiği ve Üniversite 1. 2. ve 3.’sünün onurlandırıldığı ÇOMÜ Mezuniyet Töreni Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Törene Vali Ahmet Çınar, Çanakkale Milletvekili İ. Kürşat Tuna, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Nihat Doğan, Başsavcı Vekili Mehmet Çetinkaya, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Vali Yardımcısı Cemal Yıldızer, üniversite yöneticileri, akademik ve idari personel ile öğrenci velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından müzik dinletisi gerçekleştirildi. Müzik dinletisinin ardından ÇOMÜ tanıtım filmi izlendi ve açılış konuşmalarına geçildi.

Üniversite 1.’si Adnan Özlü yaptığı konuşmada kendisini yetiştiren hocalarına, ailesine çok teşekkür ederken “Üniversite bizleri sadece iş hayatına değil aynı zamanda hayat okuluna hazırlayan bir yerdir. Akademik eğitimimiz dışında değerli hocalarımızdan edindiğimiz eşsiz tecrübeler, üniversitemizin eğitimimiz ve kendimizi geliştirmemiz için sunduğu fırsatlar saymakla bitmez. Arkeoloji de benim için bu yolda bir ışık kaynağı olmuştur. Benim inancım, hayatın her anında, içinde bulunduğumuz şartlar ne kadar olumsuz olursa olsun kendimize olan inancımız sayesinde er ya da geç hedeflerimize ulaşmamızın mümkün olabileceğidir. Bu anlamda Üniversitemiz her zaman hayatımızdaki “İYİKİ”lerden biri olacak” dedi.Fakülteler 1.’si Adnan Özlü (Fen Edebiyat Fakültesi-Arkeoloji Bölümü), 2.’si Tuğçe Civelek (Mimarlık ve Tasarım Fakültesi – Peyzaj Mimarlığı), 3.’sü Buse Akgün (Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – Kamu Yönetimi) olurken, Yüksekokullar 1.’si Vildan Oral (Sağlık Yüksekokulu – Acil Yardım ve Afet Yönetimi), 2.’si Yaşar Sevimli (Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu –Gastronomi), 3.’sü Mine Kurtçu (Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu – Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği) oldu.

Meslek Yüksekokulları 1.’si Günay Aytaç (Ezine Meslek Yüksekokulu – Dış Ticaret), 2.’si Maşite Aktan ((Lapseki Meslek Yüksekokulu – Maliye), 3.’sü Hasene Kökcü Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu – Muhasebe ve Vergi Uygulamaları) oldu.

Üniversite 1.’si ise Adnan Özlü, 2.’si Vildan Oral, 3.’sü ise Tuğçe Civelek oldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir