ÇOMÜ Çocuklar Evi’nde 3. İngilizce Festivali Düzenlendi

21 Mart 2014

ÇOMÜ Çocuklar Evi’nde geleneksel hale gelen İngilizce Festivali’nin, bu yıl 3’ncüsü gerçekleşti.

Çocuklar Evi İngilizce öğretmeni Ömür Özkan; küçük yaşta yabancı dil eğitiminin önemini vurgularken, çocuklara yabancı dilin tıpkı bir bebeğin anadilini öğrenmesi gibi doğal bir ortamda olması gerektiğini belirtti. “Bir dili öğrenmenin en etkili yolu o dile maruz kalmaktır. Bizde okulda çocuklarımızla mümkün olduğunca İngilizce konuşarak çocukların dolaylı öğrenmesini sağlıyoruz. Bunu yaparken de çocukların eğlenerek öğrenmesi de bizim için çok önemli. Çocukların en sevdiği faaliyetlerden ve masallardan faydalanıyoruz” şeklinde belirtti.

4-5 yaş gruplarından oluşan İngilizce festivalinde; 4 yaş grubu öğrencileri, meyveleri kullanarak lezzet testi ve sürpriz yumurtaları kullanarak vücudumuz ile ilgili yarışma yaptılar. 5 yaş grubu öğrencileri, hayvan kostümleri kullanarak orman draması ve kendi getirdikleri kıyafetleriyle İngilizce kıyafet tanıtımı yaptılar.

Şenliğe, palyaçolar ve eğlenceli kostümlerle gösteri grubu, İngilizce bölümü son sınıf öğrencileri de destek oldular. Küçük bir pandomim gösterimi de yapıldı.

Şenliği ÇOMÜ Yabancı Diller MYO’dan Okutman Güler Tok ve Fransa’dan ders kapsamında gözlem amacıyla gelen misafirler izledi. İngilizce festivalinde büyük bir coşkuyla son buldu.

[comu.edu.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir