ÇOMÜ Dardanos Kapalı Spor Salonu Yenileniyor

ÇOMÜ Dardanos Kapalı Spor Salonu Yenileniyor
08 Temmuz 2013

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Dardanos Kapalı Spor Salonu yenileniyor. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Özdemir çalışmaların izolasyon ve estetik iyileştirmeler ile başladığını ifade etti.

Prof. Dr. Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü:
“Dardanos’taki kapalı spor salonumuz gerek personelimiz, gerekse öğrencilerimiz için mükemmel bir çalışma ortamı. Ayrıca Uygulama Otelimize gelen konuklarımız da zaman zaman bu salonu kullanıyor. Ancak salon uzun yıllar ihmal edilmiş. Hem dış, hem de iç bakıma ihtiyaç duyar hale gelmişti. Öncelikle dış cephede ve çatı kıyılarında izolasyon çalışmalarına başladık. Bununla da kalınmadı, dış cephe estetik tuğla ile Üniversite mimarisine uyumlu hale getiriliyor. Bundan sonraki aşama salonun iç donatılarını düzeltmek ve geliştirmekte. Çalışmaların bu yaz tamamlanmasını bekliyoruz. Çalışmalar bittiğinde görüntüsüyle ve işleviyle ÇOMÜ’ye ve Çanakkale’ye yakışır bir kapalı spor salonumuz daha olacak”.

Rektör Yardımcısı Özdemir, buna benzer çalışmaların halen birçok ÇOMÜ binasında devam ettiğini, bu şekilde hem binaların yenileneceğini ve daha kullanışlı hale geleceğini, hem de ÇOMÜ’nün estetik açıdan daha güzel bir hale geleceğini belirtti.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir