ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Binaları Yıkılacak

17 Şubat 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, 50-60 yıl önce yapılması sebebiyle depreme dayanıksız olan Anafartalar Kampüsü içerisindeki Eğitim Fakültesi binalarının yıkılacağını söyledi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan ÇOMÜ Rektörü Sedat Laçiner, 1950 ile 1970’li yıllarda yapılan Anafartalar Kampüsü içindeki binaların depreme dayanıksız olmaları sebebiyle yıkılacağını belirterek, “Bu binaların bulunduğu bölge deniz seviyesinde yer alıyor. Yaklaşık 50-60 yıl önce yapılan binalar da şuan maalesef depreme dayanıksız halde. Bunların yapıldığı zemin çok kötü durumda. Eğitim Fakültesi binalarımızın bulunduğu yaklaşık 30 dönümlük yeri TOKİ’ye verip kendimize Terzioğlu Kampüsü içinde yer yaptırmak istiyoruz. Şuanki Eğitim Fakültemizin bulunduğu yer değerli. TOKİ’nin buna çok sıcak bakacağı kanaatindeyim. Görüşmelerimiz devam ediyor. Kısa süre içerisinde de bu konuda bir karara varacağımızı umuyorum. Biz bu yeri TOKİ’ye vereceğiz. Onlar da bize Terzioğlu Kampüsü’nde yeni bir Eğitim Fakültesi yapacaklar” dedi.

Rektör Laçiner, hedeflerinin üniversiteyi il merkezinde değişik bölgelere yaymak olduğunu da belirterek, “Aslında biz üniversitemizin çeşitli bölümlerini il merkezinde değişik bölgelere yaymak istedik. Bir kısım fakülteleri değişik mahallelerde kurmaktan yanaydık. Ancak maalesef bu konuda fakülteleri kuracağımız yer yok. Bu sebeple de mecburen kampüs içine sıkışmak zorunda kaldık” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir