ÇOMÜ Eğitim Fakültesi’nde Bomba Paniği

20 Mart 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi’ne bırakılan ve bomba süsü verilen 3 paket sebebiyle okul boşaltıldı.

Yarın yapılacak Nevruz kutlamaları sebebiyle emniyet tedbirlerinin üst düzeye çıkarıldığı Çanakkale’de, Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ne bırakılan bomba süsü verilmiş 3 paket korku dolu anlar yaşattı. Cevatpaşa Mahallesi’ndeki kampüste, doğalgaz borusunun önüne bırakılan 3 şüpheli paket sebebiyle polisler önce çevre güvenliği aldı. Daha sonra okul boşaltılarak olay yerine bomba imha ekibi çağırıldı. Polisler, bir taraftan da caddeyi trafiğe kapattı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı özel kıyafetli bomba imha ekibi, şüpheli paketleri kontrollü bir şekilde imha etti. Bomba süsü verilmiş paketten kağıt parçaları çıkarken, öğrenciler ve çevredeki vatandaşlar rahat bir nefes aldı.

Eğitimin 40 dakika aksadığı Onsekiz Mart Üniversitesi’nde hayat normale dönerken, Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Nevruz kutlamaları sebebiyle kentte olağanüstü güvenlik önlemleri aldı.

İHA

Yorumlar...
  • Emre
    20/03/2012 13:10

    bizde dersteydik iki arkadaşımız dışarıdan gelip hocayı uyardı ve bomba ihbarı olduğunu belirtti. biz de korku içinde sınıfı boşalttık. 10 dakikalık korkulu bir bekleyişin ardından dersler kaldığı yerden devam etti. Şuan hala okuldayız ve hala korkuyoruz

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir