ÇOMÜ Eğitim Fakültesi’nin Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

ÇOMÜ Eğitim Fakültesi’nin Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi
28 Haziran 2014

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi’nin mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Mezun öğrencilerin yürüyüşüyle başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Eğitim Fakültesi’nin bahçesinde düzenlenen törende birincilikle mezun olan Resim İş Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Gülcan Erden bir konuşma yaptı. Aldıkları eğitimle yarınlara değer katacaklarını ifade eden Erden, yurt içi ve yurt dışında açtığı sergilerin, ÇOMÜ öğrencisi olmanın verdiği ayrıcalıktan kaynaklandığını söyledi.

Eğitim Fakültesi Öğrenci Temsilciler Konseyi Başkanı Hakan İşgilip ise konuşmasında “Görev yerimiz neresi olursa olsun burada aldığımız şevki, hissiyatı ve görev bilincini her mezun arkadaşımın layıkıyla yerine getireceğine inancım tamdır. Sayın hocalarım; sizler de emin olunuz. Sizlerden aldıklarımızı yine bu aziz vatanın öğrencilerine fazlasıyla vereceğiz. Kıymetli anneler ve babalar; bize güveniniz çünkü biz yeni nesillere ışık tutarak her zaman vatanımız ve milletimiz için çalışmanın gururunu ve yüksek sorumluluğunu taşıyor olacağız” dedi.

Öğrencilerin ardından konuşan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Yüce, “Sizler için sadece bu yıl 20 kitap, 97 makale yazan hocalarınıza, sizleri okutabilmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan ailelere, mezuniyet töreninde emeği geçen Eğitim Fakültesi personeline, üniversitedeki fiziksel olanakları artırmak için mücadele veren Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner’e teşekkür ederiz. Diplomalarla beraber Avrupa Üniversiteleriyle eşdeğer olduğunu gösteren bir belge daha alacaksınız. Bu size Avrupa’da iş bulmanıza kolaylık sağlayacak. Dört senelik eğitim sonucu sizler artık öğretmen adayı oldunuz. Hepinize başarılar ve mutluluklar dilerim” dedi.

Rektör Danışmanı Prof. Dr. Suzan Saçar ise konuşmasında Eğitim Fakültesi’nin akademik ve idari personeline teşekkür ederek şunları söyledi: “Kıymetli öğrencilerimiz; yoğun çalışmalarınızın ürünü olan diplomalarınızı bugün alıyorsunuz. Sizi tebrik ediyorum. Bugün ayrıcalıklı bir mesleğin üyesi oluyorsunuz. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız sizlere emanet edilecek. Eminim ki bundan sonra görev yapacağınız yerde ÇOMÜ’nün adını başarıyla temsil etmeye devam edeceksiniz. Değerli velilerimiz; sizler nitelikli insanlar yetiştirerek ülkenin geleceğine yatırım yaptınız. Bu pırıl pırıl gençlerimizin gelecekte de bizleri gururlandırmaya devam edeceğine eminim. Sevgili öğrencilerimiz, yolunuz açık olsun.”

Fakülte birincisi Gülcan Erden, ikincisi Feryal Narinç ve üçüncüsü Gözde Bayraktar’a diploma ve hediyelerin verilmesinin ardından mezun olan öğrencilere diplomaları takdim edildi.

Mezuniyet töreni, öğrencilerin kep atma seremonisiyle son buldu.

[Suphi Tüfekçi / comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir