ÇOMÜ En Çok Tercih Edilen Üniversitelerden Biri Oldu

17 Ağustos 2016

Öğrenci sayısı her yıl artan ve bölümlerindeki ilk tercihler sonucunda doluluk oranları yüzde 96.12 olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne (ÇOMÜ) bu yıl 83 lise birincisi yerleşti.

Başta Marmara ve Karadeniz olmak üzere Türkiye’nin tüm bölgelerinden öğrencilerin tercih ettiği ÇOMÜ’de, 2016-2017 eğitim öğretim yılında toplam öğrenci sayısı 49 bine ulaştı.

En çok tercih edilen üniversiteler arasında yer alan, bölüm ve programları yüzde 100’e yakın dolan ÇOMÜ’nün Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, konuyla ilgili şunları söyledi; “Bu sene 40 tane yeni program açtık. Bu programların bir kısmı ilk defa öğrenci aldı. Örneğin Çan Uygulamalı Bilimlere İş Sağlığı Güvenliği, Yenice MYO’ya Ormancılık, Ezine MYO’ya Gıda gibi programlar açtık. Bu programların doluluk oranlarına baktığımızda yüzde 100 dolduğunu görüyoruz. Bu sene kılavuzda yayınlananın dışında 804 yabancı uyruklu öğrencimiz olacak. Özel yetenek sınavları ile aldığımız öğrencilerimiz, yüksek lisans, doktora öğrencilerimizle birlikte bu yıl eğitim öğretim yılına yeni başlayacak 13 bin öğrencimiz olacak.”

Yeni öğrencilerin karşılaşabilecekleri sorunlarla ilgili Üniversitenin ilgili birimlerinin soru cevap şeklinde bilgilendirmeler yaptıklarını, bu bilgilendirmeleri web sayfasından duyurduklarını belirten Rektör Acer, “İnşallah yeni eğitim öğretim yılı sağlıklı, huzurlu, eğitim ve öğretimin ön planda olduğu bir yıl olur” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir