ÇOMÜ ESBAV’a Milyonluk Bağışlar

19 Temmuz 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırma Vakfı’na Prof. Dr. A. Mete Tunçoku’nun Başkanlığını yaptığı İTÜDAV Vakfından, Avukat Cengiz Tuğral’ın da katkılarıyla Dardanos Mevkii’nde 4 bin 541 metrekare büyüklüğünde 1.500.000 TL değerinde bir arsa ve Biga Merkez İstiklal Mahallesi’nde hayırsever Gülseren Özyiğit tarafından 3 adet arsa bağışlandı.

Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner gerçekleştirilen bağışların önemine değinerek, “Devletin imkanlarıyla bir üniversitenin istenildiği düzeye gelebilmesi kolay değil. Bu nedenle üniversiteleri destekleyen çeşitli vakıf ve dernekler var. ODTÜ, İTÜ gibi üniversiteler gelirlerinin önemli bir kısmını hayırsever vatandaşların bağışlarından, mezunlarının desteklerinden ve kendilerini desteklemek üzere kurulan Vakıfların katkılarından elde etmektedirler. Bu nedenle ESBAV’ın yeni dönemde üniversiteye katkılarının artarak sürmesini bekliyoruz. Fakat sadece ESBAV’ın katkılarıyla ÇOMÜ’nün istenilen seviyeye gelmesi olanaksızdır. Tüm Çanakkalelileri üniversitemize destek olmaya çağırıyoruz. Özellikle üniversitenin arsa stoklarında çok ciddi sorun bulunduğunu belirtmek gerekir. Hayırsever vatandaşlarımızın üniversitemize veya ESBAV’a üniversite için kullanılmak üzere bağışlayacakları gayrimenkul veya nakdi yardımlar ÇOMÜ’nün çok kısa sürede Türkiye’nin önemli üniversiteleri arasında yer almasına hizmet edecektir. Bağışseverler ve ÇOMÜ’ye katkı sunan ESBAV’a şükranlarımızı sunarız” dedi.

ÇOMÜ Rektörü bağış verenlere teşekkür mektubu gönderirken, bu kişilerin ÇOMÜ’nün fahri üyeleri olarak da kabul edildiğini ve üniversitenin tüm imkanlarından ÇOMÜ personeli gibi faydalanacaklarını belirtti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir