ÇOMÜ ESBAV’dan Öğrencilere Davet

ÇOMÜ ESBAV’dan Öğrencilere Davet
24 Ekim 2013

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırma Vakfı (ESBAV) ve Eğitim Kooperatifi Müdürü Abdullah Berçin öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermeye yardımcı olmak amacıyla oluşturulan “Destek Odası” hakkında bir açıklama yaptı. Berçin, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ESBAV’da yer alan ‘Destek Odası’na başvurabileceklerini kaydetti.

Berçin, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırma Vakfı (ESBAV) olarak, aynı binada faaliyet gösteren Çanakkale Onsekiz Mart Araştırma Proje Eğitim Kooperatifimizin de katkıları ile rektörlüğümüz himayesinde ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin giyecek, mutfak eşyası, muhtelif ev eşyası ihtiyaçlarını kısmen de olsa giderebilmek amacıyla vakfımız bünyesinde 2012-2013 eğitim öğretim yılı başında eğitime destek odası oluşturduk.
Bize böylesine güzel bir hayır yapma fırsatını verdikleri için başta Rektörümüz olmak üzere Rektör Yardımcılarımıza teşekkür ediyorum. Hayırsever insanlarımızın duyarlılığına da özellikle teşekkür ediyorum. Veren elin alan eli görmediği, bilmediği bir sistem içinde ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sağlamak vakıf olarak bizleri mutlu ediyor. Geçtiğimiz öğretim yılında bize gelen 156 öğrencimizin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Bu eğitim öğretim yılı başında da eğitime destek odasını biraz daha zenginleştirerek öğrencilerimizin tekrar hizmetine sunmaya çalıştık. Kapanan yurtlarımızdaki kullanılabilir durumdaki yatak-baza-dolap-çalışma masaları-sandalye vb. demirbaşları da ihtiyacı olan öğrencilerimize dağıtmaya karar aldık.
Vakıf ve kooperatif olarak amacımız mağdur durumda öğrenci bırakmamaktır. Hayırsever insanlarımızın desteklerinin devam etmesini bekliyoruz. ÇOMÜ değerlerine sahip çıkan büyük bir ailedir. Öncelikle de akademik ve idari personelimizin katkılarını bekliyoruz. Sizlerin aracılığı ile de ihtiyacı olan öğrencilerimize ulaşmak istiyoruz. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizi vakıf merkezine bekliyoruz. Destekleri için basın büromuza da teşekkür ediyorum”.

ESBAV’a Cevatpaşa Mahallesi Veli Yaşin Caddesi No 41/1-2 adresinden ve 2136283 nolu telefondan ulaşılabilir.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir