ÇOMÜ Eski Rektörü Gözaltına Alındı!

20 Temmuz 2016

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ile kardeşi Yrd. Doç. Dr. Vedat Laçiner 15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasında gözaltına alınan diğer isimler oldu.

Soruşturma kapsamında, haklarında gözaltı kararı çıkarılan eski rektör Laçiner ile aynı üniversitede öğretim üyesi olan kardeşi Yrd. Doç. Dr. Vedat Laçiner, bugün ifadelerinin alınması için Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Soruşturma kapsamında ayrıca Bayramiç ilçesinden bir savcı da gözaltına alındı. Ayrıca, Laçiner’in eski Danışmanı Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Halil Şimşek Rektör, eski Rektör Yardımcısı Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Hüseyin Özdemir, eski ÇOMÜ kütüphanesi Sorumlusu Rektör Danışmanı Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Mehmet Fatih Yavuz, eski Çanakkale Teknik Bilimler Yüksekokulu Eski Müdürü İbrahim Türkyılmaz, eski Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Aziz Kılınç ve eski Rektör Yardımcısı Cengiz Ateşoğlu gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar, Çanakkale Devlet Hastanesi’nden alınan sağlık raporlarının ardından, sorgulanmak üzere Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

“Adaletin Yerine Gelmesini Umuyorum”
Gözaltı kararı öncesinde Prof. Dr. Sedat Laçiner’in sosyal medya üzerinden paylaştığı yazı ise vatandaşlar tarafından çok fazla yorum aldı. “Adalet yerini bulmuş” vb. cevabı verilen yazıda Laçiner’in, “Bu sabah, hakkımda iftira atan kişi ve yayınlar ile ilgili olarak suç duyurusunda bulundum. Adaletin yerine gelmesini umuyorum” yazdığı görülüyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir