ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

27 Haziran 2014

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi (FEF) 2013-2014 Mezuniyet Töreni İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene Çanakkale Belediye Başkan Vekili Rebiye Ünüvar, ÇOMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Feyzi Uğur, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar, FEF Dekanı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Olcay Hisar, Genel Sekreter Mustafa Yollu, akademik ve idari personel ile öğrenci aileleri katıldı.

Fakülte birincisi Hasan Sayın yaptığı konuşmada karşılaştığı her türlü zorlukta maddi ve manevi açıdan yanında olan ve kendisini destekleyen ailesi başta olmak üzere, başarısında emeği geçen akademisyenlere ve üniversite yönetimine teşekkür etti.

FEF Dekanı Prof. Dr. Ahmet Erdem ise dünya üzerindeki en değerli yatırımın insana olan yatırım olduğunu belirterek, FEF’te öğrencilerin mesleki beceri ve donanımla yetiştirildiğini söyledi. Öğrencilerin Türkiye’nin kalkınmasına da katkı sağlayacağını ifade eden Erdem, onlara meslek hayatlarında başarılar ve ömür boyu mutluluklar diledi.

ÇOMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Feyzi Uğur ise konuşmasında FEF’in ÇOMÜ’ye değer üreten bir fakülte olduğunu vurgulayarak, fakültenin öğrencilere analitik düşünme becerisi kazandırdığını söyledi. Fakülteyi bitirenlerin hayatın sosyal yanlarına çok daha derinlikli bakacaklarını da sözlerine ekleyen Uğur, başarılı öğrenciler yetiştiren hocaları kutladı ve ailelere de onur konuğu olarak şeref verdiklerini kaydetti.

Dereceye giren mezunlar ve tüm öğrencilerin belgelerini almasının ardından keplerin havaya atılması ile tören sona erdi.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir