ÇOMÜ Halkla İlişkiler Topluluğu Köylüler ve Yöneticilerle Buluştu

ÇOMÜ Halkla İlişkiler Topluluğu Köylüler ve Yöneticilerle Buluştu
19 Ekim 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Halkla İlişkiler Topluluğu üyeleri Ulupınar Köyü?nü ziyaret etti.

Topluluk Akademik Danışmanı Gökhan Bayram ile birlikte ilk olarak üniversitenin Hava Radar Mevzi Komutanlığı arkasında bulunan gözlemevi ziyaret eden öğrenciler burada Gözlemevi Müdürü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Demircan’dan uzay bilimleri ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi edindi. Öğrenciler sonrasında ise üniversitenin köy evi ve bu evin bulunduğu Ulupınar köyünü ziyaret etti. Köylülerle bir araya gelen öğrenciler üniversiteleri ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Köylüler tarafından misafirperverlikle karşılanan öğrenciler köy evinde de program gerçekleştirdi. Burada gerçekleşen buluşmada ise film gösterimi düzenlendi.
Gerçekleştirilen sucuk partisi kapsamında Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’da öğrencilerin konuğu oldu. Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, öğrencilerle bir arada olmaları gerektiğinin önemine dikkat çekerek, etkinliklerde her zaman kendilerine destek olacaklarını vurguladı.

Gözlemevini öğrencilere gezdiren Prof. Dr. Demircan ise havanın soğuk olmasına rağmen programlarını ertelemeyen öğrencileri tebrik etti.

Topluluk Akademik Danışmanı Gökhan Bayram, etkinliklerinin önümüzdeki hafta kadınlara ve Cumhuriyet Bayramı?na yönelik devam edeceğini, her hafta birkaç etkinlik düzenleyerek öğrencilerin sürekli performans sergilediklerini önemsediklerini belirtti. Topluluk Başkanı Çağatay Değirmenci ise düzenlenen programın bu sene öğrenimlerine başlayan 1. sınıf öğrencilerinin kaynaşması bakımından fayda sunduğunu belirterek, yöneticilerle ve yönetilenlerle bir arada bulunmanın kendilerini geliştirdiğini kaydetti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir