ÇOMÜ ile TSE Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

ÇOMÜ ile TSE Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
21 Aralık 2013

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Ege Bölge Koordinatörlüğünün düzenlemiş olduğu “Çanakkale’de Kalite Rüzgarı” isimli organizasyonda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ile TSE arasında işbirliği protokolü imzalandı. Etkinliğe Vali Ahmet Çınar, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Gülendam, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Güven Barış Yüksel, TSE Bursa Kalibrasyon Laboratuvar Müdürü Mustafa Ekin ile oda başkanları ve sanayiciler katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmalarını Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Güven Barış Yüksel ile TSE Bursa Kalibrasyon Laboratuvar Müdürü Mustafa Ekin yaptı.

Güven Barış Yüksel konuşmasında TSE kurumunun gelişiminden bahsederek, TSE’nin uluslararası standardizasyonu sağlayan kurumlar arasında aktif görev üstlendiğini belirtti. Yüksel, özellikle TSE’nin uygunluk değerlendirme faaliyetinin önemine değinerek, Çanakkale’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesinde rekabet gücünün artırılmasının önemli olduğunu bunun da standartların belirlenmesinden geçtiğini ifade etti.

Mustafa Ekin de yaptığı konuşmada TSE’nin payının artmasında sanayicilerin vereceği desteğin önemli olduğunu belirterek, hedeflerinin standartları uygulayan bir kurum olmaktan standartlar koyan bir kurum haline gelmek olduğunu ifade etti. Ekin, TSE olarak işbirliklerinin geliştirilmesine önem verdiklerini de söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından işbirliği protokolleri imzalandı. ÇOMÜ ile TSE arasında gerçekleşen işbirliği protokolü ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Gülendam ile TSE Bursa Kalibrasyon Laboratuvar Müdürü Mustafa Ekin arasında imzalandı.

ÇOMÜ ile TSE arasında imzalanan işbirliği anlaşmasının ardından Çanakkale Sanayi ve Ticaret Odası, Biga Sanayi ve Ticaret Odası, Çanakkale Ticaret Borsası, Biga Ticaret Borsası ile TSE arasında “Kalibrasyon İşbirliği Protokolü” imzalandı. İmza törenlerinin ardından TSE belgeli firmalara plaket verildi ve Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erkan Işığıçok tarafından “3. Göz İstatistik” konulu bilgilendirme eğitimi yapıldı.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir