Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ÇOMÜ Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden Çalıştay

ÇOMÜ Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden Çalıştay

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAM) tanışma ve yapılacakları planlama amacıyla yerel düzeyde çalıştay düzenledi.

Sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları, siyasi partilerin kadın temsilcileri ve akademisyenlerin davetli olduğu çalıştayın açılış konuşmasını yapan ÇOMÜ Rektörü Prof Dr. Ali Akdemir, üniversitenin Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi?nin kadın çalışmaları alanına ilişkin getireceği katkıların önemine değindi. Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Şükran Yalçın Özdilek de kadın çalışmalarına ilişkin önümüzdeki günlerde gerçekleştirecekleri etkinliklerden bahsetti. Doç. Dr. Şükran Yalçın Özdilek, aylık e-kam bülteninin hazırlanıp yayınlandığını ve ileriki günlerde ?Kadın ve Depresyon?, ?Menopoz?, ?Kadın ve Eğitim?, ?Mitolojide Kadın?, ?Annelik?, Kadın İstismarı? konulu seminerler ve ?Üniversitede Kadın Olmak? konulu panel düzenleyeceklerini ifade etti. Çalıştay sivil toplum, kamu kurum kuruluşlarla, siyasi partilerin kadın temsilcilerinin, akademisyenlerin yaptığı konuşmalar ve atölye çalışmaları ile sonlandı.

Çalıştaya, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Celal Karakaş da katıldı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir